Knižní databáze ČLOVĚK zahrnuje knihy vydávané v České republice (do konce společné státnosti též na Slovensku) od roku 1990 dosud. Tématika je stejná jako u časopisu MEDIUM: svět záhad, duchovní podstata a vývoj člověka, duchovní léčení, zázračná uzdravení, psychoterapie, bioenergie, hypnóza, meditace, esoterika, psychotronika, věštby, astrologie, numerologie, sny, přírodní medicína apod. Název ČLOVĚK vyjadřuje pohled na člověka jako kompletní dokonalou bytost, včetně té jeho duchovní stránky, kterou předchozí společenský režim neuznával.

Databáze vznikala a stále je doplňována jako nekomerční zájmová činnost, proto omluvte prosím, případné její nedostatky. Také nemůže být zcela úplná, neboť mnohá menší nakladatelství nebo i soukromé osoby vydávaly a vydávají knihy malých nákladů, mnohdy jen pro úzký okruh zájemců a do veřejných knižních informací se jako knižní novinka vůbec nedostanou. Přesto doufám, že vám tento přehled - doposud sloužící jen redakci časopisu MEDIUM - pomůže v orientaci v této oblasti literatury. Dříve vydané knihy, které už v knihkupectvím nenajdete, by měly být součástí knižního fondu větších vědeckých knihoven, které měly a mají právo povinného výtisku.

Při vyhledávání jednotlivých slov je můžete pomocí * nebo ? pravostranně rozšířit (např. záhad* = záhada,záhady,záhadný).

Pošlete nám své návrhy, kritiky, komentáře: Profesor O

22.3.2004